Léčba smíchem - CA LUKi

Sladké nic nedělání

V životě jsem už zažil a užil si mnohé, viděl a slyšel neuvěřitelné, ale tento zážitek, to je rozkoš, kterou jsem nikdy nepoznal. Pokusím se jí popsat, ale nevím, jestli vystihnu podstatu tohoto neskutečného pocitu…

Stalo se to dnes a ráno, venku vyšlo slunce, udělal se nádherný den, já se pozdravil v sedě na posteli:  Dobré ráno Jarečku, to je úžasné, nic Tě nebolí, jsi  dobře vyspaný a naladěný. A v tom to přišlo: Fantastická chuť nic nedělat, lenošit, převalovat se, chuť snít o Dubaji, pustit si hudbu, popíjet víno a jíst dobrá jídla jako Římané v pololeže.

A už to začalo: Osprchovat se, navodit intimní prostředí, zapálit svíčky, pustit překrásnou hudbu, nachystat ovoce a pestré jídlo, přehodit přes sebe jen tuniku z prostěradla,  vnímat sám sebe a sladké nic nedělání, stále se usmívat řehtat, uvědomovat si, jak ten svět je krásný.

Nikdo Vás neobtěžuje, nikdo nic nechce, nemyslíte na své žádné povinnosti, problémy, necháváte se unášet překrásnou hudbou , která Vás vede Vašim životem, vzpomínky i nové touhy se vzájemně prolínají jak  scény ve filmu,  vybavují se Vám nejkrásnější okamžiky života, přestanete vnímat čas, kterým plujete na svém moři zážitků a pocitů, které se neustále vybavují.

Když se pomalu vracíte do reality, připadá Vám, že jste se prošli Rajskou zahradou, viděli nejkrásnější květiny světa, slyšeli  šumění potůčků a korun stromů, řev vodopádů, zpěv ptáků, nenapodobitelný smích dětí, vnímali tisíce vůní a barev,  vnímáte azurovou barvu různých moří, vznášíte se v oblacích na křídlech kormorána a vidíte fantastická pohoří  a údolí.  Svět Vám připadá nějak malý, krásný, leží Vám na dlani u nohou jako krásná žena...

Vracíte se z oblak s přistávajícím raketoplánem, který jste navštívili v Kosmickém muzeu v USA. Možná  Vás napadne, že jsem snílek, ale já jsem spíše realista. Jsem úžasně zvědavý, vše chci vidět, slyšet, na vše si šáhnout, všemu rozumět, všechno ochutnat, žít a užít.

Najednou jsem si uvědomil, že:  Fantastická chuť nic nedělání Vás nic nestojí, nikoho k ní nepotřebujete, naplní Vaší číš rozkoše  až po okraj lahodným nápojem, který pijete plnými doušky. Tyto pocity nejde koupit, není na ně návod, jak se k nim dopracovat, samotného mne to dnes zaskočilo ale mohu Vás ujistit, že to bylo šokující a neuvěřitelně krásné.

Jsem rád, že se mi to podařilo, můj život je obohacen o něco, co jsem neznal, pořád se za něčím honím a pachtím, pořád chci něco dělat, být užitečný, potřebný a najednou šok :

Dostanu chuť na: Sladké nic nedělání…

Tento zážitek přeji všem, kteří se o něj pokusí, užívejte si ho…

Další povídky ze života