Léčba smíchem - CA LUKi

Vánoční kuřátko

Jak nádherný čas vánoční prožívá každý z nás, slyšíme hudbou provázený hlas, čas zrození a nadějí, nám zvěstují zvony, pokoru, zdraví, štěstí, lásku, cítíme my i oni.

Každoročně se rozzáří ve všech rodinách vánoční stromeček,

pod ním nacházíme každý se zvědavostí ten svůj dáreček,

prožíváme společné okamžiky radostí a štěstí, voňavou purpuru a kvítí,

v očích našich dětí, hvězdičky údivu a radosti nádherně svítí.

 

Ne  jinak to bylo i v rodině mých přátel Vlastimila a Anežky. Celý den se kluci těšili na Ježíška, zdobili ten svůj nejhezčí stromeček, Anežka už měla hotové cukroví, vařila, pekla a jako každá maminka s láskou chystala slavnostně nazdobený stůl k štědrovečerní večeři. První problém nastal, když chtěl Vlastík zabít kapra, syn Petřík tak silně usiloval o jeho život, že nebylo vlastně jiné řešení, než milého kapříka vzít do siťovky a darovat mu život – společně ho pustili do rybníčka. Petřík mu popřál hezké vánoce a vracel se spokojeně domů.

Přípravy vánočních svátků v této rodině vrcholily, všichni nastrojeni s duší plného svátečního očekávání usedali ke štědrovečerní večeři. Vše probíhalo důstojně a vánoční pohodě do okamžiku, kdy Anežka dala Petříkovi na talíř stehýnko z kuřátka s bramborovým salátem a vtom  jeho bráška Míša povídá: Ha,ha, ha, ty jíš žluté kuřátko, co běhá po dvoře.

Petřík vykulil oči, zamračil se, chvíli přemýšlel a vykřikl silným hlasem podrážděně:

Já jím kuřátko z mražáku a né živé žluté kuřátko, no řekni maminko, že to je pravda.

Anežka s Vlastikem se na sebe podívali, nechtěli se klukům smát a tak Anežka pohladila Petříka po hlavičce a moudře řekla:  Když už jsme pustili kapříka na svobodu, tak něco dobrého musíme jíst a neboj, stehýnko, co se na tebe směje není živé žluté kuřátko.

Už se nedovíme, jestli Petříka odpověď uspokojila dokonale, ale těšení na dárky bylo silnější

Když se začalo hovořit, že ježíšek už bude asi na zahradě, oba kluci začali rychle večeřet, aby slyšeli co nejdříve: zvoneček oznamující, že dárky jsou už pod stromečkem vedle v pokoji a nejhezčí část vánoc mohla začít – rozbalování dárků.

Kolik jsme v životě zažili se svými dětmi překrásných vánočních příhod, vzpomenete si ještě na některou z nich ?

Další povídky ze života