Léčba smíchem - CA LUKi

Velké prádlo

Kdo pamatuje den, kdy se začaly prodávat automatické pračky, ví moc dobře, co to bylo za událost, jaký to byl problém jí sehnat.

I můj nejlepší kamarád chtěl udělat své ženě radost, pořád jí zbožňoval a plnil každé přání nejen, které vyslovila, ale i ta, která ji viděl na očích. Která žena by nejásala a neskákala ke stropu, když jí Karel překvapil a stál u dveří s fungl novou automatickou pračkou.

Když jí spolu po prvé pouštěli podle příbalového návodu, byla to fuška přijít na vše, co tento zázrak techniky umí. Voňavé prádlo viselo na balkoně a Janička zářila štěstím, když zjistila u svých kamarádek, že je první, která má doma tuto vymoženost. Samozřejmě se jim chlubila. Holky, to neuvěříte, kolik se tam do toho bubnu vleze, a jak jede potichoučku, když prádlo ždímá, to je vám koncert. A když to prádlo vytahujete, je skoro suché a jak voní.

Je to elegán v domácnosti, neremcá, nekouří, nepije pivo, nejí a dělá přesně to, co mu nastavíte na tom zázračném kolečku, je to holt krasavec, na kterého se dokážu dívat celé hodiny.

Jednou, když se naučila s automatickou pračkou dobře pracovat, vložila bílé prádlo do nerezového bubnu, nastavila příslušný program a zapnula jí s povděkem. Sedla si ke stolu, na stole zákusky, sklenička vína a labužnicky usrkávala vonící kafíčko.

Když nečekaně přišel Karel domů, nestačil se divit, jak si jeho ženuška bužíruje a povídá: No Janičko, co to má znamenat, co to slavíme ?

Karle neruš mne, nevidíš, že mám velké prádlo?

Karel odešel do obývacího pokoje jak spráskaný pes, uvědomil si, že místo polibku na přivítanou z práce a dobrého obědu se u nich pere ve velkém a jeho milá manželka ho bere v domácnosti jako rušitele. Když nám to u piva v hospůdce vyprávěl, tak se ho Honza vážně zeptal: A v noci ještě s Tebou spí nebo s pračkou. Honzo, neblbni, nedělej si prdel, to je vážné narušení normálního chodu domácnosti. Já nevím, co mám dělat, ona se tak zblbla, že pere skoro každý den. A vrchol všeho je, když se chci s ní večer milovat, tak mi odfrkne: Nezlob se, ale jsem unavená, já jsem měla dnes velké prádlo.

Hoši nezlobte, jak slyším: Velké prádlo, tak bych zabil, jak já jsem na to prádlo alergický. Zlaté časy bez automatické pračky, zlaté časy a já blbec je doma zlikvidoval.

Další povídky ze života