Léčba smíchem - CA LUKi

Bardějovské koupele

Bardějovské koupele mají dlouhodobou tradici. Geografická poloha, mikroklima, minerální vody, přírodní prostředí v malebném údolí obklopené lesy, jsou velmi vhodné pro léčení dýchacích cest,oběhového ústrojí, trávícího ústrojí nebo stavů při fyzické a psychické vyčerpanosti. Velmi dobrých výsledků se dosahuje při preventivních rekondičně-rehabilitačních pobytech. Jsou zde vytvořeny dobré podmínky pro léčbu obezity a dalších civilizačních chorob, stavy při fyzické a psychické vyčerpanosti.

Zařízení Bardějovských koupelí a.s. se nacházejí v okolí Bardějova v nadmořské výšce 320m v malebném prostředí lesů, ptactva a zvěře a v okolí Chočských vrchů v nadmořské výšce 621 m severovýchodně od  Ružomberoku.

Skutečným bohatstvím zařízení Bardějovských koupelí a.s. jsou vzácné přírodní léčivé zdroje. Svým složením patří minerální prameny mezi nejvýznamnější v Evropě. Prvé analýzy jejich chemického složení jsou známé z roku 1791. Přírodní léčivé prameny v Bardějovských koupelích jsou klasifikovány jako hydrouhličitanové, chloridosodné, železnaté,studené, hypotonické se zvýšeným obsahem kyseliny borité. Celková mineralizace jednotlivých pramenů je od 1600 mg/l (Klára)do 9400 mg/l (Herkules) s obsahem oxidu uhličitého od 2200 do3800mg/l.

Centrum lázní tvoří kolonáda, léčebný dům, který je spojený prosklenými chodbami s lázeňskými domy Astória, Alžběta a Ozón. V posledních létech jsou lázně rekonstruované a modernizované. Týká se to zejména léčebného domu, který byl vybavený novými zařízeními a moderními přístroji s cílem poskytovat  maximální komplexní léčbu.

Kromě léčby je pozornost věnovaná také kvalitě ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích, vybavených telefonem, radiem, televizorem, koupelnou s vanou nebo sprchovým koutem a WC. Areál Bardějovské koupele tvoří další lázeňské objekty, obchodní centrum, bohatá parková úprava, tenisové kurty,minigolf, fitnes centrum, lyžařský vlek, kyslíková dráha,kino, Muzeum lidové architektury, kostel, přírodní koupaliště, kavárny a restaurace, koncertní sál, turistické chodníky apod.

Bardějovské koupele v posledních létech navštěvují také zahraniční klienti, kteří tvoří 30% podílu celkové klientely. Tito hosté zde nacházejí v přírodním prostředí maximální zdravotní péči, všechny služby na vysoké úrovni, komplexní léčbu a hlavně klid a pohodu.

INDIKACE
nemoci oběhového a trávícího ústrojí, nemoci cest dýchacích, nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, nemoci pohybového ústrojí.

PROCEDURY
pitné kůry, klasická a podvodní masáže, finská sauna, perličková a minerální koupele, diatermie, magnetoterapie, solux, léčebný ultrazvuk, akupunktura, reflexní masáže, plynové injekce, parafinové a rašelinové zábaly, vířivé koupele.

UBYTOVÁNÍ
v jedno a dvoulůžkových pokojích s rádiem, telefonem a televizorem se satelitním příjmem, na požádání lednička.

KULTURA A SPORT
léčebné a ozdravné pobyty, rekondiční pobyty, mažerské pobyty, rodinné pobyty s dětmi jsou vhodně doplněny bohatým kulturním programem, sportovní vyžití v rámci velkého sportovního areálu, koupání ve venkovním bazénu s vyhřívanou vodou, návštěvy Muzea lidové architektury, v zimě možnost lyžařských zájezdů, v létě možnost jízdy na kolech, procházky a pěší tůry po upravených stezkách.


Minerální vody a indikace

pokračování...


Léčebné procedury

pokračování...


Z historie Bardějovských koupelí

pokračování...


Bardějovské koupele a okolí

pokračování...


Ubytování

pokračování...


Ceník léčebných pobytů Bardejovské kúpele

pokračování...


Objednávka pobytů

pokračování...