Léčba smíchem - CA LUKi

Dívčí sen

V rámci tradice naše pobočka ČSVTS (Československá vědecko-technická společnost) kromě odborných akcí-konferencí, Dnů nové techniky, přednášek, tematický zájezdů a jiné činnosti prospěšné pro náš známý podnik ve stavebnictví pořádala "Tradiční ples VTS" každoročně a to vždy v nějakém stylu.

V tom roce byl ples aranžován ve stylu antiky a jako čestný host byl pozván herec ostravských divadel Josef Kobr s manželkou.

Jako hlavní organizátor jsem se dohodl s panem Kobrem, že 20 minut před půlnocí vyhlásí dámskou volenku a podmínkou je, že žádná z přítomných dam nesmí tančit s manželem. S hudbou jsem dohodl, že hrála velmi pomalé skladby, slaďáky a v sále svítilo velmi mírné tlumené světlo, radost pohledět, jak se všichni k sobě hezky tiskli a v rytmu hudby ploužili po parketu. Přesně o půlnoci zhaslo světlo, činely pomalu oznamovaly půlnoc - konec Silvestra a začátek Nového roku a pan Kobr vyzval všechny, aby si dali všichni Novoroční polibek, popřál všem přítomným všechno nejlepší a jako překvapení, když se světla rozzářila naplno vyzval tančící pány: "Každý pán za okouzlující tanec a nevšední zážitek koupí své dámě: D í v č í  s e n !!!"

A pro všechny přítomné čekalo překvapení - každý své dámě koupil u hostesek nádhernou velkou klobásu zabalenou do bílého ubrousku s velkou červenou mašlí, jen ta hlavička vykukovala. Mohu Vám říct, že si všichni užili legrace, u stolů se měřilo, kdo jí má delší, silnější, některé dámy dostaly Dva sny, ještě za mnoho let se vzpomínalo na "Opakování Silvestra" na tomto plese.

Dovětek: Je logické, že si nikdo nedovolil kritizovat vysokou cenu tohoto dárku, všichni měli radost a my hodně peněz do pokladny VTS. Spokojenost na všech stranách.

Další povídky ze života