Léčba smíchem - CA LUKi

NON STOP

Při jedné z cest po Itálii jsme kromě přírodních krás, kulturních a historických památek, obchodů, osvětlených bulvárů, galerií, kostelů, divadel, hospůdek, kaváren a dalších pamětihodností obdivovali i krásu mladých italských žen.

Bylo to k večeru v Římě, kdy proti nám šla a dá se říct, že se nesla krasavice s ideální postavou, její mládí a krásu umocňovaly opánky, které měla šněrované koženými řemínky až po kolena. Při pohledu na ní se člověku tajil dech a touha po poznání byla spalující. Měl jsem pocit, že jde proti nám Madona. Říkám svému příteli: Milovat se s touto ženou, to by byl zážitek na celý život. Přítel Ota suše jak jemu vlastní bylo konstatoval: Jestli chceš, já Ti to s ní domluvím. Nevěřil jsem jeho slovům, neboť mi nepřipadala jako prodejná dívka, spíše jsem měl pocit, že vidím světici. O to větší byl můj úžas, když po několika větách jsem se dověděl, kolik by si přála zaplatit za jednu hodinu, do rána, s jedním, se dvěma nebo se všemi třemi, které před sebou viděla. Její odpověď mi vzala dech i odvahu. Jen jsem se usmál, pokynul rukou na důkaz sympatie a rychle jsem se vzdaloval z místa setkání se zmatkem v hlavě. Došli jsme společně s kamarády ke kinu, kde v nadživotní velikosti ležela na velké plátěné ploše Olinka Bérová, krasavice známá Olinka Schoberová jak jí Bůh stvořil. Hrála hlavní roli ve filmu, který svou krásou propagovala. Byli jsme zvědavi, kdy se film hraje, a tak přítel, který zná 4 jazyky se šel zeptat dámy u pokladny. Bohužel mu nerozuměla, a tak byla řada na mně, abych to zjistil. Použil jsem svůj osvědčený mezinárodní jazyk, za který se stydím, ale všade se s ním  domluvím, hlavou jsem pokynul k Olince, rukou ukázal gestem na hodinky a najednou jsem slyšel vykřiknou odpověď šťastné paní pokladní: Ja-já, NON STOP.

Do kina jsme sice tenkrát nešli, ale měl jsem radost, že jsem se domluvil svým gestem v Římě, který ve mne zanechal tolik krásných a rozporuplných dojmů.

Byl jsem v Itálii ještě několikrát i v Římě, ale tak krásnou dívku jsem již tam nepotkal. A tak na ní zůstala jen vzpomínka neuskutečněné touhy…

Další povídky ze života