Léčba smíchem - CA LUKi

Krtek

Patřím k lidem, kteří již mnoho let na zahradě bojují s krtkem a stále jsem poražený.

Co všechno jsem již vymyslel, kolik „zaručených„ rad vyzkoušel s minimálním úspěchem. O to více mne zaujal návrh osvědčeného způsobu, který „prý„ vyzkoušel na své zahradě jeden kamarád, který se o tomto způsobu doslechl jako o „tutovce„.

Otevřeš otvor v kopečku po krtkovi a začneš do labyrintu chodbiček pouštět hadičkou plyn PROPAN – BUTAN. Tento plyn se trvale drží u země a úspěch se zaručeně okamžitě dostaví. Mé nadšení ovšem netrvalo dlouho, neboť další věta mne šokovala a vyvolala ve mne záchvat smíchu: Můj kamarád druhý den stál na zahradě s cigaretou v ruce jako vítěz a to do doby, než hodil na zem hořící čiko, vajgl, konec cigarety. Výbuch, který okamžitě nastal změnil podobu nejen celé zahrady, ale všechna okna na chalupě bylo nutné znovu zasklít. To co se stalo, to připomínalo konec světa. Když jsem si tuto hrůzu představil, tak jsem okamžitě pochopil, že tuto radu nepoužiji.

A tak poslouchám rady, přemýšlím jak krtka dostat k sousedům a nebo jak tento problém řešit humánně a natrvalo. A tak týden co týden, když sekám trávu na okrasné zahradě napřed urovnám terén, potom posekám trávu a marně přemýšlím jak dál řešit tento pro mne neřešitelný problém. Věřím, že se dočkám dne, kdy mne krtek přestane na zahrádce trápit.  Kdo to ví…

Další povídky ze života