Léčba smíchem - CA LUKi

Záchranná brzda

Mládí nevybouřené, bezproblémové a bezstarostné si umí poradit se vším a za každé situace, protože si neuvědomuje rizika a nebezpečí ze svého konání.

Mladá generace vždy a všude na světě provokuje a inspiruje.

Jednou, když jsme se vraceli vlakem ze Slovenska, jsme byli plní zážitků z Tater, nádherných zámků a hradů, v dobré až bujaré náladě. Tato nás provázela celou cestou ve vlaku do okamžiku, kdy jsme se dozvěděli od průvodčí, že tento rychlík nestaví v Karviné, ale, že  si můžeme vysednout v Českém Těšíně, nebo Bohumíně. Ani jedna varianta navrhovaného řešení se nám nelíbila a tak jsme začali přemýšlet o naší, třetí variantě. Řešení nenechalo na sebe dlouho čekat a nápad, zastavit vlak v Karviné Záchrannou brzdou byl na světě. Jen ta realizace se nám zdála vůči ostatním cestujícím moc tvrdá, když jsme si je představili jak jim padají kufry na hlavu, spící cestující jak se válejí po zemi, když spadnou ze sedaček, nějak jsme s tímto řešením nebyli spokojeni. Pak někdo přišel s nápadem, že nejlepší je prevence a nejlepší bude všechny cestující na situaci , která je čeká připravit.

Když procházela slečna průvodčí kolem, tak jsme se jen tak zeptali, kolik by stálo, kdyby náhodou někdo z nás zatáhl za Záchranou brzdu. To již začala tušit, že naše vystoupení v Karviné myslíme vážně, velmi se jí to nelíbilo a začala nám vyhrožovat, že svým neuváženým činem ohrožujeme bezpečnost všech cestujících. To se nám taky nelíbilo a tak přišel spásný nápad vyjednávání. Navrhli jsme jí, že ona domluví, že vlak v této stanici velmi krátce mimořádně zastaví, my bleskově vysedneme a spokojenost bude na všech stranách. Pokud nám nevyhoví, že jí doporučujeme, aby upozornila všechny cestující, ať si drží kufry, nebo je dají na zem a připraví se na prudké zastavení. Pochopila, že to myslíme vážně, bez legrace  a tak začala jednat s vlakvedoucím. Asi nás vylíčila, že má ve vlaku 5 bláznů, kteří jsou všeho schopni. Výsledek nenechal na sebe dlouho čekat a rozhodnutí, že vlak v Karviné zastaví zcela vynímečně na malou chvíli a my dosáhneme svého cíle. V tu chvíli pocit vítězství byl úžasný a vůbec jsme nepřemýšleli, že druhému děláme starosti a komplikujeme jiným život. V daný okamžik to byl dobrý nápad. Akce – Z vlaku rychle ven se povedla díky tomu, že jsme stáli u 5 ti dveří samostatně. Ještě jsme za sebou nezavřeli dveře vlaku a už jsme slyšeli hlásit místní tlampač : Ukončete nástup, vlak na Prahu na 2 nástupišti okamžitě odchází. A tak jsme si vynutili změnu jízdního řádu silou, myslím si , že to nebyl správný  postup, ale mladý člověk uvažuje zcela jinak. Dnes bych asi neměl odvahu. Holt : Mládí nevybouřené…

Další povídky ze života