Léčba smíchem - CA LUKi

SONO

Dlouho jsem neměl tušení, co se vlastně sonem vyšetřuje, jak se to dělá, jestli to bolí, je to nepříjemné, holt měl jsem štěstí, byl jsem zdravý, jen jsem věděl, že to existuje.

Když jsem chtěl, aby mi lékař předepsal  lynfomasáž nohou , poslal mne napřed na vyšetření, které se jmenuje SONO. Domníval jsem se, že přijdu a vyšetření mi provedou. Prvním překvapením  bylo, že si mne objednali za tři týdny. Druhým překvapením bylo, jak jednoduché je to vyšetření a že to vůbec nebolí. Třetí překvapení přišlo v bílém plášti, vstoupila do ordinace mladá krasavice, já mohl na ní oči nechat a pro sebe jsem si v duchu říkal : Tak mladá a krásná a už je doktorkou. Pohodlně jsem ležel v trenýrkách a se zalíbením jsem se díval  na tuto krasavici, která mi jezdila po nohou zařízením s kamerou. Když mi  nastříkala gel na stehna, příjemně mne to šimralo a lékařka jezdila a jezdila nahoru a dolů. Pak promluvila libým hlasem : Vytáhněte si trenýrky více nahoru a já okamžitě s horlivostí mně vlastní ji poslechl.  Zpozoroval jsem, když mne vyšetřovala v tříslech, že se jí usadil na tváři milý úsměv, který jí úžasně slušel.

Říkal jsem si : Proč se asi tak usmívá a začal jsem tušit, že se něco děje a opravdu se  dělo, když jsem nadzvedl hlavu a podíval se do rozkroku. Já jsem si z trenýrek udělal ženské tanga a vedle nich si spokojeně hověl můj kolibřík, sedící na dvou vajíčkách. Vždy jsem si myslel, že mám pořádné ženidlo, když jsme si jako kluci ve škole porovnávali velikost a najednou vidím takového malého sympatického ptáčka zpěváčka. Začal jsem se červenat a přemýšlet, jak mám zachránit situaci, případně se omluvit.

Mladá paní doktorka to vyřešila za mne, když řekla nahlas :      
Všechno máte v pořádku.  Se setrou se daly do hlasitého smíchu, já se přidal. Ještě jeden významný pohled a doktorka odcházela se slovy:
Sestřička Vám  dá lékařskou zprávu.

V tom jsem uviděl maminku a slyšel její hlas:
Járo, Ty hambáři, co jsi to zase provedl… Mami, já za to nemohu, to on  sám, v duchu jsem jí odpověděl a oblékal se.

Sestřička mi podala Zprávu o vyšetření a rozloučila se slovy:
Příjděte zas… (to zase budou si mít sestřičky o čem povídat).

Další povídky ze života