Léčba smíchem - CA LUKi

Záchvat smíchu

Jednou , to jsem byl ještě mladý a krátce ženatý, jsem se rozhodl, že bych rád jel na Kubu, protože tam je prý moc hezky.

Povídám manželce : „Co říkáš tomu, kdybych jel na Kubu ?“ Moje otázka jí připadala absurdní a tak pohotově odpověděla : „Když si na tuto cestu vyděláš, tak jeď!“.  A tak jsem přemýšlel jak vydělat peníze na cestu.

A náhoda mi přála. Náš podnik měl totiž málo dělníků a vyzval nás techniky, aby chodili na brigádu. A to byl ten správný okamžik mého rozhodnutí. Měsíčně jsem odpracoval na dílně 10 až 14 směn a pracoval tak až 16 hodin denně. Bylo to náročné, ale já měl svůj sen a cíl. Kamarádi se mi smáli a říkali : „Jardo, když máš málo peněz, tak jdi pracovat na šachtu a nedělej ostudu inženýrům v montérkách“. Bylo to nepříjemné, ale já jsem si říkal : „Vy se mi smějete teď a já se budu smát potom, v únoru na pláži u moře na Kubě“.

Čtrnáct dní před odjezdem na tuto exotickou cestu povídám manželce : „Jedu na Kubu!“. A ta celá v šoku povídá : „Na jakou Kubu?“ ? „No přece já znám jenom jednu Kubu, slovo dělá ženu, před rokem jsi mi řekla, že když si na cestu vydělám, tak ať jedu!“. Ještě víc ji dorazilo, když se dověděla, že jedu s „Cestovní kanceláří mládeže“.

Mohu každého ujistit, že tato země patří k těm nejhezčím, které jsem navštívil a viděl jsem opravdu kus světa - přes padesát zemí.

Celý pobyt na Kubě byl organizován jako kombinovaný- pobytový s okružním. A právě na pláži VARADERO se to stalo.

Já si vzpomněl, jak se mi kamarádi smáli a dostal jsem najednou skutečný záchvat smíchu, který jsem neuměl zastavit. Všichni kolem se na mne podezřele dívali a nemohli pochopit, proč se tak hodně směji a proč mi tečou slzy radosti. A přitom já si v té chvíli uvědomil, že jsem dokázal proměnit jeden ze svých snů v krásnou a úžasnou  skutečnost.

To úsilí a odříkání stálo za to.

Další povídky ze života